گروه حفاظت ایکوم ایران در هفته پژوهش برگزار می‌كند


اخبار, جدید, دانلود, فراخوان / شنبه, اکتبر 24th, 2020

گروه حفاظت ايكوم ايران در نظر دارد، به‌مناسبت هفته پژوهش در آذرماه سال جاری برنامه‌ها و رویدادهای فرهنگی زير در حوزه حفاظت و مرمت میراث فرهنگی را برگزار نماید. لذا از همه‌ی اعضا و ساير علاقمندان دعوت مي‌شود ضمن شرکت در این رویداد، آثار يا توليدات فرهنگی (مطلب، عکس، فيلم و غيره) خود را در قالب موارد ذيل به دبيرخانه گروه ارسال نمايند.

 1. گزارش‌های توصيفی از آثار فرهنگی و تاريخی (اشياء، محوطه‌ها و بناهای تاريخی)؛
 2. معرفی شخصیت‌های فعال در حوزه حفاظت و مرمت میراث فرهنگی؛
 3. مصاحبه با اساتید و متخصصین حوزه حفاظت و مرمت، به ­صورت فیلم کوتاه و یا مکتوب؛ (مشخصات کامل مصاحبه‌شونده و مصاحبه‌کننده شامل: نام و نام خانوادگی، نشانی پست الکترونیکی، وضعیت اشتغال، و عکس الزامی است)؛
 4. مقالات تخصصي و علمی- پژوهشی؛
 5. معرفی رساله و پایان ­نامه‌‌های دانشجويی توسط پژوهشگر مربوطه (ذکر اطلاعات شناسنامه‌ای رساله؛ ارسال تصویر جلد و دو تصویر از صفحات رساله به انتخاب نویسنده الزامی است)؛
 6. گزارش مرمت آثار، حاوي معرفی اثر و شرح خلاصه اقدامات صورت گرفته همراه با مدارك تصويری؛
 7. معرفی شیوه ­های نوین پژوهش و حفاظت و مرمت؛

8.. عکس­هایی باکیفیت مناسب از اشياء، محوطه‌ها یا بناهای تاریخی كه توسط خود فرد به‌همراه توضیحات لازم تهيه شده است؛

 1. طراحی و تهیه‌ی پوستر با موضوع هفته پژوهش (ابعاد پوستر 70×50؛ وضوح 300dpi و قالب‌بندی jpg؛ ابعاد تصاویر و قلم نوشتار به اختیار تهیه‌کننده).

*آثار ذکر شده در بالا باید دارای مشخصات زیر باشند:

 • برای کلیه‌ی آثار (اعم از مکتوب، برخط و ویدئوهای کوتاه)، ارسال متن مربوطه در قالب فایل به هر دو صورت word و pdf الزامی می­باشد.
 • کلیه‌ی تصاویر به‌کار رفته در متن‌ها و پوستر با وضوح 300dpi و قالب‌بندی jpg ارائه شوند.
 • ابعاد تصاویر و اندازه‌ و نوع قلم به‌کار رفته، آزاد و به اختیار تهیه کننده است.
 • در صورت استفاده از منبع در آثار ارسالی مکتوب، ذکر آن در متن و همچنین در فهرست منابع الزامی است.
 • در صورت استفاده از تصویر یا نمودار در متون، ذکر منابع مربوطه الزامی است.

لازم به ذکر است، آثار ارسالی مکتوب مورد تأیید مانند مقاله و پوستر در ویژه‌نامه هفته پژوهش گروه حفاظت ایکوم ایران منتشر خواهند شد. سایر موارد یعنی آثار غیرمکتوب و شفاهی، به‌صورت برخط یا آنلاین (سخنرانی یا نشست‌های زنده) یا در قالب ویدیوهای کوتاهِ از پیش تهیه شده، در صفحه اینستاگرام گروه حفاظت ایکوم ایران ارائه خواهد شد.

علاقمندان شرکت در این رویداد توجه داشته باشند، آثاری که پیش از این در مجله ­ای منتشر شده­ باشند، قابل درج در ویژه‌نامه هفته پژوهش این گروه نبوده و تنها می­ توانند به­ صورت ارائه زنده یا فیلم از پیش ضبط شده، در برنامه اینستاگرامی گروه حفاظت ایکوم به نمایش گذاشته شوند.

علاقمندان می ­توانند آثار خود را از تاریخ 1399/08/03 تا 1399/08/30 از طریق پست الکترونیکی icom.cc.iran@gmail.com به دبیرخانه گروه حفاظت ایکوم ایران ارسال نمایند. ضمناً برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با دبیرخانه گروه حفاظت ایکوم ایران به شماره واتس‌آپ 00989332997346 تماس حاصل نمایید.

لازم به یاد‌آوری است در صورت درخواست، امکان ارائه‌ی گواهی برای آن دسته از همکارانی که کارهایشان مورد تأیید قرار گيرد، وجود خواهد داشت.

 فراخوان هفته پژوهش گروه حفاظت ایکوم ایران